جمعه 29 اردیبهشت 1396 - 08:12

رهبر معظم انقلاب اسلامی بر اهمیت حضور حداکثری مردم پای صندوق‌های رأی تأکید کردند.

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای، در اولین دقایق رأی‌گیری برای دوازدهمین دورۀ انتخابات ریاست جمهوری و پنجمین دورۀ انتخابات شوراهای شهر و روستا در حسینیه امام خمینی (ره) رأی خود را به صندوق انداختند.

ایشان پس از انداختن رأی خود به صندوق در توصیه به مردم و دست‌اندرکاران انتخابات اظهار کردند: «خدای متعال را بر نعمت مردم‌سالاری و انتخابات و حضور مردم سپاسگزاری می‌کنم. این نعمت بزرگی است.»

ایشان افزودند: «بحمدالله مردم ما هم شکرگزار این نعمت هستند چون می‌بینید که شرکت می‌کنند. توصیه من این است که هر چه بیشتر شرکت کنند و هر چه زودتر پای صندوق‌ها بیایند. معتقدم کار نیک را باید در اول وقت آن انجام داد و تأخیر نباید انداخت.»

مقام معظم رهبری ادامه دادند: «معتقدم که انتخابات ریاست جمهوری بسیار مهم است. سرنوشت کشور دست آحاد مردم است که رئیس قوه مجریه را انتخاب می‌کنند. به اهمیت این کار توجه کنند.»

ایشان همچنین درباره انتخابات شوراها یادآور شدند: «انتخابات شوراهای شهر و روستا هم مهم است زیرا کسانی انتخاب می‌شوند که خدمات شهری و روستایی یعنی مسائل روزمره مردم را در اختیار دارند. آن هم مهم است و باید با دقت،‌ ملاحظه و شناخت ان‌شاءالله شرکت کنند.»

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای در پایان اظهار کردند: «این توصیه من به آحاد مردم است. از شما و مسئولین صداوسیما که زحمت می‌کشید تشکر می‌کنم و از حضرات خبرنگار که مشغول کار مهم انتقال خبر هستند هم تشکر می‌کنم.»