دوشنبه 30 اسفند 1395 - 11:26
مارتین شولتز را به عنوان رئیس حزب سوسیال دموکرات (عکس از خبرگزاری فرانسه)
مارتین شولتز را به عنوان رئیس حزب سوسیال دموکرات (عکس از خبرگزاری فرانسه)

کنگره ویژه حزب سوسیال دموکرات آلمان با ۱۰۰ درصد آرا مارتین شولتز را به عنوان رئیس حزب سوسیال دموکرات و همچنین نامزد این حزب برای تصدی مقام صدراعظمی در انتخابات آتی پارلمانی آلمان انتخاب کرد.

به گزارش شبکه خبری دویچه وله، کنگره ویژه حزب سوسیال دموکرات آلمان با ۶۰۵ نماینده مارتین شولتز، رئیس پیشین پارلمان اروپا را به عنوان رئیس حزب سوسیال دموکرات و همچنین نامزد این حزب برای تصدی مقام صدراعظمی در انتخابات آتی پارلمانی آلمان انتخاب کردند.

مارتین شولتز پس از انتخاب گفت: فکر می کنم این انتخاب سرآغاز به دست آوردن دفتر صدراعظمی در آلمان خواهد بود.

شولتز چهاردهمین رئیس در تاریخ حزب سوسیال دموکرات آلمان است. او  جای زیگمار گابریل را می‌گیرد که پس از هفت سال‌ونیم جای خود را برای مارتین شولتس خالی کرد و خود وزیر امور خارجه آلمان شد.

 قرار است انتخابات پارلمانی آلمان 24 سپتامبر برای انتخاب 598 نماینده و تعیین صدراعظم جدید برگزار شود.

رقابت انتخاباتی میان دو حزب اصلی چپ گرا سوسیال دموکرات (SPD) و  محافظه کار مرکل یعنی دموکرات مسیحی (CDU) و شریک حزبی آن سوسیال مسیحی(CSU) است. علاوه براین احزاب کوچک تر  همچون سبز، چپ یا دموکرات‌های آزاد و حزب تازه تاسیس AfD نیز در این دور از رقابت ها حضور دارند.

بر اساس نظر سنجی ها به بخت حزب سوسیال دموکرات به رهبری مارتین شولتز برای پیروزی در انتخابات و شکست انگلا مرکل  زیاد است.