دوشنبه 11 بهمن 1395 - 20:14
تصویر آرشیوی از یک فروند ناو سعودی نزدیک آبهای یمن
تصویر آرشیوی از یک فروند ناو سعودی نزدیک آبهای یمن

ارتش یمن با همکاری نیروهای مردمی موفق شدند یک فروند ناو سعودی را هدف قرار داده و منهدم کنند.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی المسیره، این ناو روز دوشنبه در حال شلیک به سوی مناطق مسکونی یمن بود که هدف نیروهای یمنی قرار گرفت و منهدم شد.

برخی گزارش‌ها حاکی است ناو منهدم‌شدۀ سعودی المدینة نام داشته است.

نیروی دریایی و گارد ساحلی یمن در تاریخ 21 ژانویه (2 بهمن) به ناوهای سعودی هشدار داده بودند که از گذرگاه‌های آبی بین‌المللی برای هدف قرار دادن مناطق غیرنظامی این کشور استفاده نکنند.

نیروی دریایی یمن پیش‌تر در بیانیه‌ای گفته بود: «ناوهای دشمن از گذرگاه‌های آبی بین‌المللی برای حمله به شهرها استفاده می‌کنند، و این خطر بزرگی برای ناوبری بین‌المللی در دریای سرخ به شمار می‌آید.»

یگان‌های موشکی ارتش و نیروهای مردمی یمن در اکتبر سال گذشته نیز یک فروند ناو متعلق به امارات متحدۀ عربی را که در حال پیشروی به‌سوی سواحل مخا بود، منهدم کردند.

بر اساس گزارش‌های منتشره، این ناو سعودی هشتمین ناوی است که نیروهای مردمی و ارتش یمن از سال گذشته تاکنون هدف قرار داده و منهدم کرده‌اند.

ویرانه‌های ناشی از حملات هوایی عربستان سعودی به یمن (تصویر آرشیوی از اسوشیتدپرس)

گفتنی است، عربستان سعودی از فروردین 1394 به بهانۀ بازگرداندن قدرت به عبدربه منصور هادی، رئیس‌جمهور مستعفی یمن، و همچنین تضعیف جنبش مردمی انصارالله حملات خود را به یمن آغاز کرده است.

در این حملات تاکنون 11 هزار 400 یمنی کشته و به بسیاری از زیرساخت‌های این کشور فقیر عربی از جمله مدارس، کارخانه‌ها و ... آسیب وارد شده است.

 

استفاده از این مطلب با ذکر منبع «پرس تی‌وی فارسی» بلامانع است.