یکشنبه 19 دی 1395 - 18:40
ویرانی ناشی از عملیات نظامی عربستان سعودی در یمن (عکس از رویترز)
ویرانی ناشی از عملیات نظامی عربستان سعودی در یمن (عکس از رویترز)

حمله‌های مرگبار عربستان سعودی به کشور یمن ادامه دارد و غیرنظامیان روزانه در این بمباران‌ها قربانی می‌شوند.

در یکی از این حمله‌ها 9 غیرنظامی در روستایی نزدیک به شهر صنعا، پایتخت یمن، کشته شده‌اند.

محمد العطاب، خبرنگار پرس تی‌وی،در این‌باره  گزارشی تهیه کرده است.

عربستان سعودی حمله‌های هوایی خود به نقاط مختلف یمن را تشدید کرده است. در حمله به روستای بنی یوسف واقع در 70 کیلومتری غرب صنعا 9 نفر کشته و چهار نفر زخمی شدند. در این عملیات نظامی آخرین مدرسۀ موجود در این منطقه هدف قرار گرفت و به امدادگران حمله شد.

یکی از ساکنان این روستا گفت: «جت‌های عربستان سعودی شامگاه جمعه مدرسۀ خمیس بنی یوسف را هدف قرار دادند. برادر ما برای کمک به آنجا رفت و در حالی که مجروحان را به بیمارستان منتقل می‌کرد خودروی آن‌ها هدف حمله‌ای هوایی قرار گرفت.»

مردم الخمیس مراسم خاکسپاری قربانیان این حمله را برگزار کردند. آن‌ها به خاطر از دست دادن عزیزانشان بسیار غمگین بودند.

خویشاوندان و دوستان افرادی که قربانی حملۀ سعودی‌ها شدند به این مکان آمدند تا عزیزانشان را به خاک بسپارند و از جامعه بین‌الملل بخواهند برای پایان دادن به خشونت‌های سعودی‌ها علیه غیرنظامیان بی‌گناه اقدام  کند.

بمباران بی‌هدف این منطقۀ دورافتاده برای دومین بار از زمان شروع تجاوز سعودی‌ها به یمن، خشم مردم این منطقه را برانگیخته است.

پدر یکی از قربانیان این حملۀ هوایی تأکید کرد: «این حملۀ وحشیانه که منجر به کشته شدن پسرم عبدالعزیز و دیگران شد ما را برای گرفتن انتقام از آن‌ها مصمم‌ترکرده است. ما هم اکنون مصمم هستیم که مبارزه کنیم و به عمق خاک عربستان سعودی برویم تا انتقام خود را از خاندان آل‌سعود بگیریم.»

حمله‌های عربستان سعودی به صنعا در حالی تشدید شده است که ارتش یمن با پشتیبانی کمیته‌های مردمی روز جمعه کنترل کوهستان راهبردی القطبه را در اختیار گرفت.

رژیم آل سعود از فروردین 1394 به‌منظور بازگرداندن قدرت به عبدربه منصور هادی، رئیس‌جمهور مستعفی یمن، و تضعیف جنبش مردمی انصارالله، یمن را هدف حمله قرار داده است.

در حملات رژیم عربستان به همسایۀ جنوبی آن تاکنون بیش از 11 هزار و 400 یمنی که بیشترشان غیرنظامی بودند، کشته‌ شده‌اند.

در این حملات مدارس، بیمارستان‎ها، مناطق مسکونی، جاده‌ها، بازارها و اردوگاه‌های پناه‌جویان در یمن هدف بمباران قرار گرفته‌اند.

 

استفاده از این مطلب با ذکر منبع «پرس تی‌وی فارسی» بلامانع است.